Vajon Fernando Alonso nemet tud mondani a Formula E millióira, amit csak azért kapna, hogy rajthoz álljon?

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Alonso az idény végén kétszeres világbajnokként elhagyja a Forma–1-et. A spanyol szinte biztosan az autósportban marad, de azt nem tudni, melyik szériában folytatja.

Jelenleg a WEC és/vagy a Formula E látszik a legkomolyabb lehetőségnek számára. Utóbbi első embere, Alejandro Agag pedig minden erejével azon van, hogy az elektromos F1-ben (is) lássa versenyezni Alonsót:

10 millió eurót adna a spanyolnak csak azért, hogy az FE-ben rajthoz álljon

– vagyis ebben nincs benne még Alonso fizetése, amit a csapatától kapna.

A probléma viszont az, hogy egyetlen csapatnál sincs jelenleg szabad hely. Jelenleg, mert amennyiben Alexander Albon aláír a Toro Rossóhoz, akkor a Nissannál felszabadul egy ülés, amire a spanyol jó eséllyel pályázhatna (a 15 pilóa mellett).

Ez viszont azt jelentené, hogy Alonsónak mindenbizonnyal szakítania kellene egyik személyes szponzorával, a szintén japán Toyotával.

Alonso arra buzdítja a pilótákat, hogy hagyják el az F1-et

A spanyol szerint sokkal vonzóbb lehetőségek vannak más kategóriákban.

(Forrás / fotó: motorsport.com / Twitter)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Saturészeg autós borította fel az autóját az M3-ason, beszélni is alig tudott

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
14% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
19% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés