Felmerült a kérdés, hogy a Forma–1-nek szükség van-e a grid girlökre.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A grid girlök részt vesznek a díjátadókon, a rendezvényeket megelőző és követő médiaeseményeken, fotósok előtt pózolnak, képviselik és segítik a csapatokat, vagyis ők azok, akik a szépséget és a gyengédséget adják az egész sportághoz.

Jelenlétükben viszont sokan a nők tárgyiasítását látják, ezért az F1 sportigazgatója, Ross Brawn szerint erről mindenféleképpen beszélni kell:

„Szenzitív téma, amivel erősen foglalkoznunk kell. Minden érintettel szemben próbálunk tiszteletet mutatni a kérdéssel kapcsolatban. Sokan respektálják a grid görlök hagyományat és sokan vannak, akik szerint idejét múlt. Megvizsgáljuk a dolgot.”

A Red Bull-os Daniel Ricciardo viszont úgy van vele, hogy nem kérdés, kellenek-e a csajok az F1-be:

„Nagyon menő, semmiféle árnyoldalát nem látom. Ezen nőttünk fel. Már kölyökként is bámultuk az esernyőtartó lányokat, a grid görlöket. Ez hozzátartozik a sporthoz, vonzóbbá teszi.”

A nők F1-es szerepvállalásának a gondolata alapból eléggé megosztó:

(Forrás / fotó: motorsport.com)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

111 km/órával száguldott a valaha készült leggyorsabb Lego-autó

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés