Túlzott optimizmus?

A Red Bull 2019-ben háromszor is legyőzte a Mercedest (és a Ferrarit), azaz háromszor is futamgyőzelmet ünnepelhetett. Az osztrák istálló tanácsadója, Helmut Marko szerint azonban ennél többet, egészen pontosan ötöt is nyerhetett volna a csapat.

Marko úgy látja, azért nem sikerült hozni a számot, mert lemaradtak az autó fejlesztésével, vagyis a Honda-motor és a kasztni is csak a szezon kései szakaszában kezdett összeállni, szerinte azonban idén, a rekordhosszú, 22 futamból álló szezonban ez nem így lesz:

„Biztos vagyok benne, hogy a 2020-as idény más lesz. Nem szeretnék pontos számot mondani, de azt gondolom, ötnél több győzelmet kellene szereznünk.”

Marko határozottan kijelentette, hogy a Red Bull már az első futamtól kezdve a világbajnoki címért akar harcolni, és ehhez most minden adott is, vagyis most már „nincs több kifogás”.

A Red Bull véletlenül megmutathatta új autójának (álca)festését

Holtszezonban is szeretnék fenntartani az érdeklődést.

(Forrás: f1i.com, fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Igazán nagy és tényleg ízléstelen SUV-t keresel? Itt van!

Újra feltalálták a kormánykereket a Mercedesnél

„A fizetése 1%-áért is találni embert a helyére” – Keményen kiosztották a távozását belengető Verstappent

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés