Lewis Hamiltonnak több baja is van a jelenlegi Forma–1-gyel.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Hamilton is megérkezett a Kanadai Nagydíj helyszínére, természetesen ő is részt vett a médiaeseményen, ahol meglehetősen kritikus hangvételben beszélt az F1 jelenlegi állapotáról:

„Tüntessük el a nagy bukótereket, ezek már mindenhol ott vannak. Nem kell kormányszervó sem, vagy csak nagyon minimális a rásegítéssel. Azt szeretném, hogy minél nehezebb legyen vezetni. Ez egy férfias sport.”

A brit szerint manapság fizikális nem elég megerőltető a királykategória, és ezért tudják sokáig elnyújtani a pályafutásukat a mai pilóták, miközben a fiataloknak már egyáltalán nem okoz gondot, hogy felvegyék a ritmust.

Hamiltonnak végül összegzett, amivel egy kicsit beleszállt az F1-ben:

„Az elmúlt 12 évben folyamatosan változtak a szabályok, megpróbálták átalakítani az autókat, csökkenteni a költségeket és könnyíteni az előzéseket, de szerintem ezek egyáltalán nem voltak jó döntések.”

Eközben...

Jövőre két futamtól is elköszön az F1

Jövőre két új helyszín is becsatlakozik az F1-be, de ettől még nem lesz több futam.

(Forrás: Yahoo Sports, Formula.hu, fotó: Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés