Ha driftelni való autót keresel, akkor aligha jutnának eszedbe a kisbuszok, pedig egy hátsókerék-hajtású egyterű, ha elég erős, akár alkalmas is lehet rá. A Hyundainál most ezt mutatták meg egy biturbó V6-ossal szerelt példánnyal.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A Hyundai nálunk éppen nem forgalmazza a H-1-et, de a kategóriája ismerős lehet, ez egy nyolcüléses minibusz, amivel a szállodai vagy reptéri transzfereknél is találkozol. A márka ausztrál képviseleténél gondoltak egyet, és driftre való prototípust építettek belőle, amiben egyszerre akár nyolcan is élvezhetik a keresztben autózást.

A minibusz eredeti 2,5 literes turbódízel motorja helyére egy 3,5 literes biturbó V6-ost építettek, ami továbbra is a hátsó kerekeket hajtja.

A felniket az i30 N-ről származó 19 colos darabokra cserélték, és a kisbuszt az N részleg világoskék színébe öltöztették. A Hyundai szerint, ha minden ülésen ülnek, akkor éppen 50-50 százalék a súlyelosztása az első-hátsó kerekeken.

A legjobb az egészben az, hogy akár az egész szerelőcsapatot is magaddal viheted benne:

Ez is érdekelhet:

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Nem az elektromos Ferrari az első: 10 autó, ami megosztotta a világot

„Mercedes-versenyző vagyok, de majd meglátjuk” – a Ferrariról az F1 új csodagyereke, Antonelli

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
46% Nem
8% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés