Már az is óriási meglepetés volt a Kiától, hogy gyártásba küldték a Stingert, ezt a kupéformájú, hátsókerék-hajtású sportlimuzint. Még rendes V6-os motort is kapott, amivel a most bemutatott GTS változatban szórakozni is lehet.

Ha nem vett le a lábadról a Stinger a formájával, akkor azzal biztosan le fog, ahogyan megy. A csúcsmodell a GT, amit 3,3 literes biturbó V6-ossal szereltek, a 370 lóerő és az 510 Nm pedig már bőven elég ahhoz, hogy gyorsan mozgassa a koreai sportlimuzint. A Kia ráadásul most egy limitált szériát mutatott be, amihez drift mód is jár.

A Stinger GTS mechanikus önzáró differenciált kapott, és az összkerékhajtását úgy programozták, hogy Comfort módban a nyomaték 60 százalékát jutassa a hátsó kerekekre, Sport módban 80-at, Drift módban pedig az összest. Az újdonságot a narancssárga fényezéséről és a szénszálas anyagból készült betétjeiről is fel lehet ismerni.

Nem is az a Stinger GTS legnagyobb baja, hogy csak 800 darabot építenek belőle, hanem az, hogy azt is csak az Egyesült Államokban lehet kapni.

Nem tudni, hogy Európában is kihoznak-e egy driftre való változatot, de már azért is irigyelhetjük az amerikaiakat, hogy a Stinger GT náluk nemcsak összkerékhajtással, hanem hátsókerekesként is kapható.

Ez is érdekelhet:

Itt tart a Kia – Stinger 3.3 T-GDI AWD GT-teszt

A Kia nagyon meg akarta mutatni, és nagyon meg is mutatta.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Ez most a legérettebb Honda SUV? Ilyen a ZR-V hosszabb használat után

Teljesen kiakadtak a rajongók az F1-pilóták hivatalos közös fotójától

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
8% Kevesebb mint egy éve
20% 1-3 éve
22% 4-7 éve
13% 8-10 éve
38% +10 éve