A korábban Daewooként élő, majd Európában Chevrolet-ként árult autók nem tettek jót a szintén General Motors-tulajdonú Opelek eladásának.

2015 végén megszűnik a Chevrolet európai forgalmazása – írja a Reuters. Az eredetileg amerikai márkanév alatt Európában főként a korábban Daewooként ismert dél-koreai típusokat értékesítették, és pontosan azokat a vásárlókat érték el velük, mint az Opel, több modell gyakorlatilag csak az emblémájában különbözött (pl. Opel Antara – Chevrolet Captiva). Ez egyik márkának sem tett jót, ezért a General Motors úgy döntött, csak az egyiket, az Opel tartja meg Európában, és arra koncentrálva, négymilliárd eurós típusfejlesztéssel stabilizálja a piaci helyzetét.

Az európai, így a magyarországi Chevy-tulajoknak sem kell aggódniuk, az Opel-szervizekben őket is várják, az alkatrészellátás még legalább tíz évig garantált, és könnyen lehet, hogy néhány típust, például a Corvette-et vagy a hasonlóan nagy múltú Camarót továbbra is importálják majd Európába.

(Forrás: Reuters)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

A McLaren elismerte, hogy beáldozhatják Piastri futamát Norris vb-címéért

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés