Egy évvel ezelőtt Lewis Hamilton vezette fel a frankfurti autószalon színpadára a Project One prototípusát, de azóta szinte alig hallottunk a Mercedes-AMG hibrid szuperautójáról. Most megmutatták, hogy már tesztelik a prototípust.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A Formula–1-es autókból származó 1,6 literes V6-os motort és négy elektromotort kap a Mercedes-AMG készülő szuperautója, a Project One, ami ezzel 1000 lóerős teljesítményre lesz képes, és 350 km/óra felett lesz a végsebessége. Eddig azonban csak a tanulmányautóját láthattuk, a gyártásba kerülő modellről nem sokat tudtunk.

Pedig a színfalak mögött a Mercedes-AMG azóta dolgozik a végleges változaton. A Project One prototípusa átesett a fékpadi teszteken, és már közúton is hajtják az egyelőre alaposan maszkírozott példányt valahol angliai utakon. Igaz, azt is hozzátették, olyan hangja van, hogy nehezen tudják titokban tartani.

Olvasd el, mit lehet tudni a hibrid szuperautóról:

Brutális utcai F1-es autóval tarolt a Mercedes-AMG

Hamilton vezette be Frankfurtba a Project One-t.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Kilenc éve történt, de még mindig bizarr: Videón az oldalára, azaz két kerékre állt F1-es autó

Elröppent 49 év, máris központi zárat és légzsákot kapott a Lada Niva

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
47% Igen
46% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés