A Pirellinek nem létfontosságú a Forma–1, nem is biztos, hogy hosszabbítani fog, ha olyan tervekkel áll elő a sportág új tulaja.

A Pirelli az F1 egyetlen gumiszállítója, a jelenlegi szerződés értelmében az is marad még 2019-ig. Hogy utána mi lesz, az erősen kérdéses, ugyanis az olaszok is roppant kíváncsiak a Liberty Media terveire.

A gumióriás ügyvezető alelnöke, Marco Tronchetti Provera a Ferrarihoz és a Mercedeshez hasonlóan bedobta a kiszállás lehetőségét, ha nem úgy alakulnak a dolgok, hogy az nekik is megfelelő lenne:

„Az F1 egy jó helyszín számunkra és elégedett is vagyok, valamint megtiszteltetés számunkra itt maradni, de ha belekerülünk egy licitháborúba, akkor semmilyen áron nem maradunk.”

Már azt is megpedzegették, hogy a Pirelli esetleges kiszállásával a Michelin jöhet a sportágba.

Eközben meg...

Nem kegyelmezett az FIA: betiltották a Ferrari újítását

A Spanyol Nagydíjon még használhatják, de a jövőben nem, legalábbis ebben a formában.

(Forrás / fotó: motorsport.com)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Progresszív luxus BMW-módra: megnéztük az új 7-est

V12-es álmok és csinos lányok: 20 éve őket bámultuk a genfi autószalonon

Kitálalt Jean Todt Michael Schumacher „piszkos” trükkjeiről, a legenda menedzsere azonnal visszatámadott

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már fizettél elő valakinek a tartalmaira az Onlyfansen?
1% Igen, folyamatosan van előfizetésem.
7% Egy próbát anno tettem.
4% Nem, de tervezem.
88% Esélytelen, hogy előfizessek.