A lapos építése miatt a Mazda roadsterét nem vinnénk le az aszfaltozott útról, de ez az amerikai tulaj nem így gondolta: off-road autót épített az MX-5-jéből.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

„Sokat megyek túrázni, de jobban szeretek valami szórakoztatót vezetni. Mit ér egy élményautó az út 90 százalékára, ha az utolsó 10 százalékra nem visz el?” – mondja alkotásáról Joel Gat, amikor azt kérdezik, hogy miért alakította terepjáróvá a Mazdáját. Nem kellett sok hozzá, hogy az MX-5 – vagy ahogyan az amerikaiak hívják: Miata – megbirkózzon a hegyi utakkal.

A Mazdáról leszerelték a küszöböket, és a sárvédőket annyira alakították át, hogy helyet csináljanak a méretes off-road abroncsoknak.

A futómű teljesen gyári, de a nagyobb átmérőjű gumik miatt a hasmagasság is nőtt, éppen annyira, hogy el lehessen vele hagyni az épített utakat. Joel pedig rendszeresen viszi oda a Mazdát, ahová más nem merné.

A tulajdonos jól tudja, hogy az autója nem összkerékhajtású, ezért nem merészkedik azokra a terepekre, ahol Jeeppel és Broncóval gyakorlatoznak, de így is szerzett már egy pár meglepett pillantást, amikor megjelent az erdőben a spéci Mazdájával. Persze nem elégszik meg ennyivel, már megrendelte hozzá a szettet, amivel meg is emeli az autót…

Ez is érdekelhet:

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott