Az 599 GTB volt a Ferrari nagy túrakocsija egy évtizeddel ezelőtt, és aki nem érte be a szériagyártmánnyal, azt szívesen látták a neves karosszériaépítő cégeknél. Csak kilenc példány épült a Nibbio Zagato változatból.

2006-ban mutatta be a Ferrari a következő nagy túrakocsiját, ami az F12 Berlinetta megjelenéséig volt gyártásban. A márka saját tesztpályájáról elnevezett 599 GTB Fiorano önmagában is tekintélyes jelenség, de aki még egyedibbet akart magának, választhatta a Zagato karosszériaépítő manufaktúrájában készített kivitelt.

A neve 599 GTZ Nibbio Zagato, és egészen eddig még a rajongók sem tudtak a létezéséről. Most derült ki, hogy annak idején kilenc szerencsés gyűjtő vihette haza a limitált széria egy darabját, amikor az egyik eladósorba került egy dubaji kereskedésben. Lehet, hogy nem tetszik a stílusa, de az biztos, hogy egyedibb, mint a szériaváltozat.

Nem tudni, hogy műszakilag is változott-e a túrakocsi, de nagyon valószínű, hogy megtartották az 5999 köbcentis V12-es szívómotort, ami 620 lóerőt teljesít, és amivel 3,7 másodperc alatt gyorsul százra és 330 km/órával száguldhat a Ferrari. Az alig 27 ezer kilométert futott kék példány érdekessége, hogy ez az egyetlen kézi váltós a kilencből.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Ha a szöges gumi túl átlagos, a körfűrészlap lehet a megoldás

Meg is találták Max Verstappen utódját?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
7% Kevesebb mint egy éve
17% 1-3 éve
20% 4-7 éve
12% 8-10 éve
43% +10 éve
Filmek, amiket egy pillantásból felismerünk – Vagy mégsem?
Hirdetés