Mutatjuk, hogy nézett ki 120 évvel ezelőtt az autóversenyzés.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

1906. június 26–27-én a ma is komoly autósportélettel bíró Le Mans-ban, valamint a környező településeken rendezték meg az első Francia Nagydíjat, ahol az autóipar aktuális nagyjai, köztük a FIAT, a Mercedes, a Renault is rajthoz álltak – sokan ezt tekintik az európai pályaversenyzés születésének.

A futam közutakon zajlott, a pálya hossza 103,18 kilométer volt, a pilótáknak pedig 12 kört, azaz 1238,16 km-t kellett teljesíteniük.

A versenyt a magyar származású francia gépészmérnök, Szisz Ferenc nyerte meg, aki a Renault autóversenyzőjeként több mint 12 óra alatt (12:14:07,4) teljesítette a távot. Mögötte az olasz Felice Nazzaro lett a második, a harmadik helyen pedig a francia Albert Clément végzett – mindkettőjüket több mint fél órával előzte meg Szisz.

(Forrás: Wikipédia, fotó: Wikimedia)

A Roadsteren hosszabban írtunk a sztoriról:

32 perc előnnyel, 19 kerékcserével nyerte egy magyar versenyző az első grand prix-t 1906-ban

Az első modern nagydíj két napon és több mint 1200 kilométeren át tartott, a versenytaktika leginkább az volt, hogy túl kell élni.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés