Michael Schumacher rajt-cél győzelem aratott a vasárnapi Forma–2-es sprintfutamon.

Mick Schumacher szombati nyolcadik helyezése azt jelentette, hogy – a fordított rajtrács értelmében – pole pozícióból indulhatott a vasárnapi sprintfutamon a Hungaroringen. A versenyen bár végig szorosan mögötte volt a második helyről rajtoló Noboharu Macusita, de Mick jól védekezve végig maga mögött tudta tartani a japánt, és így rajt-cél győzelmet aratott:

Formula 2 on Twitter

SPRINT RACE CLASSIFICATION Nobuharu Matushita bags the fastest lap ? de Vries claws two extra points back over title rival Latifi Check out the gains on Louis Deletraz! ? #HungarianGP ?? #F2

Schumacher fia első F2-es idényében eddig még nem szerzett dobogós helyezést, most viszont rögtön annak legfelső fokára állhatott.

Mick Schumacher a 11. helyen áll az F2-es világbajnokságon a pilóták között, míg csapata, a Prema a 9. konstruktőrök között a tíz istállót felvonultató bajnokságban.

(Fotó: Formula 2)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Kiderült az akadály: Milliókat bukhat Toto Wolff, ha leigazolja Max Verstappent a Mercedeshez

Kvíz: mennyit tudsz az amerikai elnöki autókról?

Tovább omladozik a Red Bull-birodalom: A McLaren elrabolta Verstappen legfontosabb emberét

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Megnézted az új Peaky Blinders-filmet?
13% Igen, tetszett.
24% Igen, de csalódás volt.
26% Még nem, de megnézem.
37% Szerintem ez most nekem kimarad.