Örülnek a jó pozíciójuknak, eszük ágában sincs megosztani a motorjukat az ellenséggel.

Napokkal az után, hogy Christian Horner bevallotta, hogy a Mercedes elutasította a motorbeszállításra vonatkozó kérelmüket, Toto Woff is megszólalt. Nagyon szépen és diplomatikusan megfogalmazta a mondanivalóját, de hát mind tudjuk, hogy csak nem akarják, hogy megint jól menjen a Red Bull.

„Úgy döntöttünk a csapat összes tagjával együtt, hogy mi, mint motorbeszállító és mint csapat elég sokat és keményen harcoltunk azért, hogy ilyen sikerekben legyen részünk. 2010-ben léptünk be megint a Forma-1-ben, mint csapat, és sikerült hamar felérnünk a csúcsra. Ezért úgy döntöttünk, hogy nem szállítunk a Red Bullnak. Szeretnénk az eddig megszokott ritmusban haladni, nem kell semmiféle figyelemelterelés. Tiszteljük az eddigi partnereinket, és a figyelmünket rájuk fordítjuk.”

Oké, hogy a riválisok feneke alá nem akarnak jól működő erőforrásokat rakni, mert félnek, mi lesz ha jobbak lesznek, de a Mercedes még a most érkező Haas F1 Teamnek se szeretne motorokat adni.

„Ezt az ajánlatot is elutasítottuk, mivel a főcélunkra, a Mercedes csapatra kívánunk fókuszálni. Minden egyes új feladat csak megosztaná az erőnket. A Haas ráadásul kapcsolatban áll a Ferrarival is. Hozzátenném, hogy amúgy sem a legfejlettebb motorjainkat adnánk a Haasnak, hanem a fejlesztendő változatokat, ami nekik sem lenne annyira jó.”

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Felfordulás a Red Bullnál: Verstappen hamarabb távozhat, mint a sikerkovács mérnöke

Kormányváltó-kvíz: mi most az autókra gondoltunk

Progresszív luxus BMW-módra: megnéztük az új 7-est

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már fizettél elő valakinek a tartalmaira az Onlyfansen?
1% Igen, folyamatosan van előfizetésem.
7% Egy próbát anno tettem.
4% Nem, de tervezem.
88% Esélytelen, hogy előfizessek.