A Smart már több mint két évtizede jelent megoldást a nagyvárosok zsúfoltságára, és a márka történetében jövőre új fejezet kezdődik. Nem lesz több belsőégésű motorral szerelt Smart, amiből most bemutatták az utolsó szériát.

Az ötlete már a nyolcvanas évek elején felvetődött, de végül csak 1998-ban készült el a Swatch és a Mercedes közös városi minije, amit a Daimler teljesen a nevére vett, és egészen napjainkig tökéletesíti. A legújabb generációja a Renault-val közösen készült el, és hamarosan újabb mérföldkőhöz érkezik a márka, 2020-tól az elsők között teljesen száműzik a belsőégésű motorokat a kínálatból.

Jövőre már csak a teljesen elektromos hajtású Smart lesz kapható, a benzines modellt egy limitált szériával búcsúztatják.

A Final Collector’s Edition sárga-fekete megjelenését, ami a belső térben is visszaköszön, az elismert dizájner Konstantin Grcic jegyzi, és augusztustól a Brabus közreműködésével összesen 21 példányt készítenek belőle, ugyanis éppen ennyi évvel ezelőtt jelent meg a kétüléses Smart első generációja.

Mostantól már csak elektromos Smart lesz, olvasd el, milyen vezetni:

Megtaláltuk a városi cirkálás elektromos alapvetését

Egy pillanat műve megszokni, még egy pillanat megszeretni, és ha már eddig jutottunk, a rövid hatótáv sem akadály. Smart EQ Forfourral teszt.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Premierje előtt már utaztunk a megújult Mercedes-Benz S-osztályban

A Red Bull még el is gáncsolhatja a már háttérbe szorított Cunodát

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
30% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
54% Nincs tapasztalatom vele.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés