A Formula E-t és a Forma–1-et hasonlították össze.

Komoly kritikát fogalmazott meg az autósport királykategóriájával szemben a Formula E-ben (a Mahindra Racing csapatával) versenyző, korábban az F1-ben a Renault-nál és a Williamsnél fejlesztőpilótájaként is ténykedő Oliver Rowland, amikor a két sorozatban szerzett tapasztalatairól beszélt:

„Nem hiszem, hogy bármelyik F1-es pilóta is könnyedén tudna nyerni az FE-ben. (...) Azt gondolom, hogy ebben a sorozatban az átlagos szint magasabb, mint az F1-ben.”

A 30 éves brit versenyző egyébként az elmúlt két szezonban két világbajnoki címet nyerő Max Verstappent tartja legjobbnak a jelenlegi F1-es mezőnyből, mellette pedig még Charles Leclerc-t és George Russellt emelte ki, de szerinte ők sem dominálnának az FE-ben, amiben azért olyan biztos, mert „versenyeztem ellenük, és ismerem a szintjüket”.

Rowland egyébként több jelenleg az F1-ben szereplő pilótával is együtt versenyzett még a királykategória előszobájának számító F2-ben (Charles Leclerc mellett Alexander Albonnal és Lando Norrisszal is megküzdhetett), ám velük ellentétben ő nem kapta meg a maga lehetőségét az F1-ben, mert mint mondja:

„Azt hiszem, jókor voltak jó helyen, néha pedig szerencsére is szükséged van, hogy előre tudj lépni.”

Rowland legjobb F2-es eredményét a Leclerc bajnoki címét hozó 2017-es szezonban érte el, a harmadik helyen végzett.

(Forrás: Planetf1.com, Gpblog.com, fotó: Getty Images)

Hamilton az FIA-döntésről: Inkább nem versenyzek többé, ha nem állhatok ki az emberi jogokért

Nem nyerte el Lewis Hamilton tetszését, hogy az FIA megváltoztatta a sportkódexet.

Schumacher leváltja Hamiltont a Mercedesnél?

George Russell szívességet tehet Mick Schumachernek.

Ráhúzta egy taxis a kormányt egy bringásra az Alagút bejáratánál, aztán a kijáratnál kiszállt és elé állt

Ezt a Ferrarit igazán megcsúfították, hogy extrém körülmények között is lehessen versenyezni vele