Pontosan az, amelyikre először gondolsz.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Kimi Räikkönen 2001-ben debütált az F1-ben, vagyis 20 évvel ezelőtt, és még most, 41 évesen is a mezőny tagja. A finn pályafutása nagy részét a McLarennél, illetve a Ferrarinál töltötte, utóbbival 2007-ben csúcsra is ért, vagyis világbajnok lett a pilóták között.

Kimi a racingNews365.com-nak pedig elárulta, hogy a 19 idénye alatt, amit az F1-ben töltött – merthogy tartott két év pihenőt –, melyik autó volt a kedvence:

„A Ferrari, amivel nyertünk (2007-ben). Vagy a 2005-ös McLaren, esetleg a 2004-es végi. Valójában igazán remek autónk volt 2006-ban is, de a motor nyilvánvalóan nem volt elég jó.”

A Ferrari F2007-tel lett világbajnok Kimi 2007-ben

Ha már Räikkönen:

Megkérdeztük Räikkönentől, hogy könnyebb-e F1-es versenyzőként csajozni. Válaszolt

Ha egy tipikus Räikkönen-választ akarsz hallani, akkor elég jó helyen vagy.

Eközben az F1-ben:

(Fotó: Getty Images, nyitókép: Alfa Romeo Racing ORLEN)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott