Ha valóra válnak az önvezető járművek, akkor a sofőrre már nem lesz szükség, ezért a jövőnek elképzelt koncepciókra nem is terveznek kabint. A legújabbat, egy bányadömpert éppen a Scania mutatta be.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A teherautó-gyártók is nagyban dolgoznak az önvezető járműveken, és elsőként éppen olyan környezetben lehet értelme az ilyen gépeknek, mint egy bánya.

Bányában járatja a világ első önvezető teherautóját a Volvo

Egy újabb Volvo Trucks-videó, amely Jean-Claude Van Damme nélkül is ütős.

A Scania most egy olyan dömpert mutatott be, amin még fülke sincs.

Meglepően jól néz ki a kabin nélküli teherautó, aminek a szögletesen futurisztikus formája akár a hetvenes években is készülhetett volna. Ez persze nem baj,

a kortalan dizájnnal nemcsak hasznos, hanem esztétikus is lehet egy ilyen jókora munkagép.

Az AXL névre keresztelt koncepció a technikájával is a múlt és jövő keverékének számít,

ugyanis hiába önvezető, még hagyományos dízelmotor dolgozik benne, de mire gyártásba kerül, már bizonyára elektromos hajtással szerelik majd.

A Volvo is nemrég állt elő egy fülke nélküli nyerges vontatóval:

Munkába állt a fülke nélküli önvezető Volvo kamion

A sofőr nélküli jövő már nincs is olyan messze.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Az M7-es egyik felhajtóján vette ki a pihenőidejét egy kamionos

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
38% Argentína
19% Franciaország
12% Spanyolország
10% Anglia
0% Brazília
21% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés