A spanyolok egy igazán látványos, 330 lóerős versenygépet faragtak a teljesen kibelezett Leonból. Csak a lámpa maradt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A napokban zajló Wörthersee Touron (azaz a Volkswagen konszern éves házibuliján) bemutatkozó Leont kívül-belül teljesen lecsupaszították és kibelezték a Seat kőszívű mérnökei, de csak azért, hogy valami sokkal ütősebbet építsenek a Volkswagen A platformjára. Az eredeti Leonból csak az első és hátsó fényszórókat, valamint a tető vonalvezetését hagyták meg, minden másnak mennie kellett. A motorháztető alá bedobtak egy 330 lóerős, kétliteres turbómotort, mellé egy hatfokozatú DSG duplakuplungos váltót a kormányra szerelt váltókarokkal és egy elektronikus önzáró differenciált, és a brutál teljesítményhez építettek egy olyan kasztnit, amire talán még Filippo Perini (a lambó fődizájnere) is elégedetten csettintene a nyelvével.

A Leon Cup kerek negyven centivel lett szélesebb az alapmodellnél, emellett a kategóriájában tekintélyes méretű első és hátsó szárnyakat kapott, valamint hátsó diffúzort és az aerodinamika szempontjából optimális, szuperalacsony alvázat, a karosszéria így a lehető legnagyobb leszorítóerőt generálja… mondják a Seatnál, de szerintünk egyszerűen megirigyelték a szintén VW-érdekeltség Lamborghini jellegzetesen szögletes, markáns vonalait.

A kocsi belseje úszik a szénszálban: a HANS nyakvédővel felszerelt sportüléstől kezdve a TFT monitort is tartalmazó műszerfalig és a többfunkciós kormányig minden a szuperkönnyű anyagból készült. A csúcstechnikának meg is kérik az árát, hiszen az 1,6 literes motorral érkező WTCC-versenyautó alapjául szolgáló Leon Cup ára hetvenezer euróról, azaz majdnem 21 millió forintról indul, a szekvenciális váltóval és manuális differenciálművel szerelt endurance változatért pedig 95 ezer eurót is elkérnek.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

111 km/órával száguldott a valaha készült leggyorsabb Lego-autó

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés