Liam Lawson bukása Sergio Pérezt igazolja?

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Sergio Pérez csalódottan távozott a Red Bulltól, pedig karrierje legjobb eredményeit érte el a csapattal. Az utolsó időszak különösen kemény volt számára, hiszen nyolc futam alatt mindössze kilenc pontot szerzett, miközben csapattársa, Max Verstappen behúzta (zsinórban) negyedik világbajnoki címét – egyébként mindketten küszködtek a rémesen kezelhetetlen autóval, a holland azonban zsenialitásának köszönhetően többet tudott kihozni belőle.

Pérez utódja, Liam Lawson sem volt könnyű helyzetben, mindössze két futam után vissza is fokozták a Racing Bullshoz – így most hétvégi Japán Nagydíjól kezdődően Cunoda Júki lép a helyére a szezon végéig –, a mexikói szerint pedig

„most hirtelen rájöttek az emberek, milyen nehéz is vezetni az autót”.

A 35 éves mexikói a sportág hivatalos honlapjának, a Formula–1.com-nak adott hosszabb interjújában azt is elmondta, hogy nem csak ő küzdött az autóval:

„Amikor csatlakoztam a Red Bullhoz, már több nagyszerű pilóta is megszenvedett, Alexander Albon, Pierre Gasly, ők fantasztikus versenyzők, mégis küszködtek.”

(Forrás: Formula1.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

A Red Bull egy korábbi pilótáját akarta Pérez helyére, de ő kikosarazta a csapatot

A Red Bullnak nem Liam Lawson volt az első választása, ám hoppon maradt, a pilóta döntése viszont úgy tűnik, kifizetődött.

Schumacher keményen nekiment a Red Bullnak

Ralf Schumacher szerint teljes a zűrzavar a Red Bullnál.

A McLaren már tudja, hogy Verstappen elhagyja a Red Bullt, és azt is, hova igazol

Már az idény végén csapatot válthat Max Verstappen, legalábbis a McLaren szerint.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Csak az utolsó métereken engedte el Schumachert: A Ferrari-botrány, ami megváltoztatta az F1-et

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés