Egy futamgyőzelem elég volt hozzá.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Új világbajnokot avattak a Formula E-ben, miután a korábban Forma–1-et is megjárt Stoffel Vandoorne a szezon utolsó, az FE történetének pedig 100. futamán második helyen végzett, ami elegendő volt ahhoz, hogy megnyerje az FE 2021–2022-es kiírását:

Vagyis a 30 éves belgának a Formula E-ben összejött az, amire az F1-ben esélye sem volt: világbajnok lett, ráadásul ehhez mindössze egy futamgyőzelem elég volt tőle – mondjuk ezt mindenféle áthallás nélkül, mert nem szeretnénk csökkenteni érdemét, hiszen az idényben mindvégig kiegyensúlyozottan (jól) teljesített (nyolcszor állhatott dobogóra és csak egyszer végzett a legjobb nyolcon kívül), és összesen és megérdemelten ért fel a csúcsra.

És Vandoorne csapata, az elektromos szériában utolsó idényét töltő Mercedes is örülhetett szezonzáró után, ugyanis összejött a címvédés a konstruktőrök között:

(Fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Az év legnagyobb tömegbalesetét láthattuk a Formula E-ben

Nyolcan is a falban kötöttek ki már az első körben.

Alonsót a Mercedes igazolta le az Aston Martinhoz, ráadásul Hamilton miatt?

Érdekes teóriával álltak elő Fernando Alonso meglepő átigazolásával kapcsolatban.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Az M7-es egyik felhajtóján vette ki a pihenőidejét egy kamionos

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
22% Franciaország
14% Spanyolország
10% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés