2009-ben nyert legutóbb világbajnoki címet a Doktor, de a főmérnöke szerint meg lehet a 10. vb-cím Rossinak.

Silvano Galbusera, Valentino Rossi főmérnöke szerint nem az olasz teljesítménye esett vissza:

Valentino megnyerheti a tizedik világbajnoki címét. A kérdés az, hogy mi képesek vagyunk-e biztosítani számára a megfelelő motort.

Majd elismerte, hogy az utóbbi időben komolyak voltak a hiányosságaik, de optimista, szerinte fejlődőképesek, Rossi olyan motort kaphat végre, amivel a bajnoki címért küzdhet.

Ha ez így is lesz, akkor sem valószínű, hogy idén bekövetkezik Galbusera jóslata. Rossi a Yamahával szenved 2019-ben, 11 futam után mindössze ötödik a bajnokságban, kétszer állt dobogón a szezonban, futamot pedig két éve nem nyert.

A Motogp mezőnye ezen a hétvégén Silverstone-ba megy, a brit pályán Rossi összesen nyolc alkalommal nyert, ebből hatszor a MotoGP-ben.