Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Bár a New York-i Autószalonon kedden leleplezett modell hivatalosan még csak tanulmány, az a képek alapján is egyértelmű, hogy nemsokára beindulhat a sorozatgyártása. Ugyan a kaliforniai cég nemrég anyagi nehézségekbe ütközött, amikor a minisztérium blokkolta egy állami hitel folyósítását, az Atlantic fejlesztéséhez sikerült bevonniuk négyszáz millió dollár magántőkét. A gyártás Delaware-ben, a General Motors volt gyárában zajlik majd.

Technikailag a Karmához hasonlóan egy hibridről van szó, amelyben a benzinmotor csupán elektromos aggregátorként működik. Az Atlantic orrában viszont a korábban használt GM kétliteres turbós négyhengerese helyett a BMW hasonló paraméterekkel rendelkező motorja dolgozik. Az alapból hátsókerék-hajtású modell rendelhető lesz összkerékhajtással is.

Az Atlantic a Karmához képest kompakt méretével, futurisztikus üvegtetejével és alacsony árával azokat a fiatal, környezettudatos, sportos, de nagyvárosi családokat célozza meg, akiknek az Audi A5 már nem elég.

Az adókedvezményekkel elért negyvenezer dolláros alapár nagyon jól hangzik, de Európában jobb elfelejteni: errefelé jóval vastagabb tárca kell majd az Atlantic-tulajdonláshoz.

 

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ennek a rommá égett Ferrarinak a látványa rosszabb, mint egy nyílt sebé

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
36% Argentína
19% Franciaország
12% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
20% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés