1692-ben egy művész, akit csak "A. Boogert"-ként ismerünk leült, hogy összedobjon egy könyvet az akvarellkeverékekről. Talán nem is gondolta, hogy tulajdonképpen megcsinálta a Pantone-skálát.

Boogert nem csak a festékek használatáról írt a rendhagyó műben, hanem azt is megmagyarázta benne, hogy miképp kell létrehozni bizonyos színárnyalatokat, és miként lehet megváltoztatni őket egy, kettő vagy három rész víz hozzáadásával.

  

Mindez elég faék egyszerűnek tűnhet, de a végeredmény nagyon is komoly és fajsúlyos anyag lett. A közel 800, teljesen kézzel írt (és festett) oldal, ami a Traité des couleurs servant à la peinture à l’eau nevet viselte, valószínűleg korának legátfogóbb útmutatás a festést és a színeket tekintve.

Erik Kwakkel történész szerint - aki a bevezetés egy részét lefordította - a színes könyvet oktatási útmutatónak szánták. Ennek ellenére állítólag csak egyetlen példány készült, ami kevesekhez jutott el.
Szóval, nagyon úgy fest, hogy 271 évvel a Pantone előtt egy művész már összeszedte a színeket, egyetlen gyűjteménybe.

 

(via colossal)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Nem csak azért fogadnánk el Irene meghívását, mert Madridban él

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés