Az amerikai sajtóban már egy ideje cikkeznek arról, hogy a mai fiatalok egyre kevésbé preferálják a sört, ám a most következő generáció tagja végképp hazavághatják a söripart.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Berenberg Research kutatása szerint a Z generáció tagjai (akiket digitális bennszülötteknek is szokás nevezni) előnyben részesítik a röviditalokat, például a vodkát és a gint, valamint a bort a sörrel szemben. Ez pedig egy igen komoly fordulópontot jelenthet, hiszen a korábbi generációk tagjai még a sört preferálták.

Persze ezeket a generációkat nem könnyű elhatárolni egymástól, ebben a kutatásban a 16-22 év közöttiek hozzáállását tanulmányozták szerte az Egyesült Államokban. Mivel több mint 6000 fiatalt kérdeztek meg, az eredményeiket komolyan vehetjük. A jelek szerint tehát a mai fiatalság számára már nem jelent vonzó opciót a sör.

A kérdés már csak az, hogy vajon miért nem. A Business Insider hasábjain kiemelik, hogy a sörgyártók mindig is a fehér férfiakat célozták meg a reklámjaikkal, ez pedig most visszafelé sül el, hiszen a nők és az afroamerikai férfiak jelenleg több alkoholt fogyasztanak mint a korábbi évtizedekben. Ennek eredményeképpen a nagy sörgyártók most próbálnak olyan vásárlókat is megnyerni maguknak, akiket korábban ignoráltak, ez azonban nem könnyű feladat.

Ehhez jön még hozzá az is, hogy a Z generáció tagjai úgy általánosságban is kevesebb alkoholt fogyasztanak. A mai tizenévesek 20 százalékkal kevesebb szeszt gurítanak le a torkukon, mint az eggyel előttük járó generáció tagjai tették ugyanennyi idősen. Ráadásul a 64 százalékuk úgy nyilatkozott, hogy várhatóan később is ritkábban fogyaszt majd alkoholt, méghozzá egészségügyi megfontolásokból, illetve a másnaposság elkerülése érdekében.

A 20 évnyi drog-, dohányzás- és alkoholellenes oktatás megtette a hatását. Már nem számít gáznak, ha valaki nem iszik vagy nem drogozik

- írták a Berenberg elemzői a beszámolójukban.

Ez pedig természetesen jó hír a fiatalság hosszútávú egészségére nézve, ám ugyanakkor rossz hír a söriparnak, ami már egyébként is megroggyant az elmúlt években. Az amerikai piacot tekintve a sör 10 százalékos piaci részesedést bukott el a többi szeszhez képest 2006 és 2016 között.

Te melyiket részesíted előnyben?

(via)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ha mindenki úgy élne, mint a magyarok, mától kizsákmányolná az emberiség a Földet

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés