Japánban vannak hivatásos legózók, az egyikük pedig megépítette a híres Nagy hullám című kép térbeli változatát.

Japánban vannak hivatásos legóépítők, mint Micui Jumpei is, aki többek között megépítette az egyik legismertebb ukiyo-e fanyomat, A nagy hullám Kanagavánál háromdimenziós változatát.

400 órát és 50 ezer legót használt fel ahhoz, hogy térben is ábrázolja az ikonikus képet.

A híres nyomatot 1829 és 1833 között adták ki a művész, Kacusika Hokuszai A Fudzsi 36 látképe című sorozatának első nyomataként.

Hokuszai: A nagy hullám (közkincs)

A képen három tradicionális japán hajó látható, amint Kanagava (ma: Jokohama) városánál hánykódik a tengeren, háttérben a Fudzsival. A tenger hullámai éppen átcsapni készülnek a hajók felett.

 

Micui mestere a legóépítésnek, de ez a munka extra tervezést igényelt: rajzokat készített a több mint egy méter széles, másfél méter hosszú szoborhoz.

De nemcsak az eredeti képet tanulmányozta, hanem óriáshullám-alakzatoktól szóló tudományos munkákat is elolvasott, és a hullámok mozgását is tanulmányozta, és csak ezután készített vázlatokat a leendő modellhez.

A végső változatban a Hokuszai-kép minden elemét felhasználta, a jellegzetes kék színtől a Fudzsin át az evezősökig. A Nagy Lego hullám az oszakai Hankyu Brick Múzeumban látható.

(Forrás: My Modern Met, fotó: Jumpei Mitsui / Twitter)

Ez is érdekelhet:

Letettünk arról, hogy ennél vagányabb lámpát találjunk az idén

Hatalmas ceruzahegyezőt készített egy japán dizájner, hogy lámpaernyőként örökítse meg a hegyezésből visszamaradt jellegzetes forgácsokat.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Erica tornász, és ezt le sem tudná tagadni

Veszélyesen süllyed több tucat kínai nagyváros

Ha ott van ő, egyszerűen nem lehet senki vagy semmi másra nézni

További cikkeink a témában