Japánban vannak hivatásos legózók, az egyikük pedig megépítette a híres Nagy hullám című kép térbeli változatát.

Japánban vannak hivatásos legóépítők, mint Micui Jumpei is, aki többek között megépítette az egyik legismertebb ukiyo-e fanyomat, A nagy hullám Kanagavánál háromdimenziós változatát.

400 órát és 50 ezer legót használt fel ahhoz, hogy térben is ábrázolja az ikonikus képet.

A híres nyomatot 1829 és 1833 között adták ki a művész, Kacusika Hokuszai A Fudzsi 36 látképe című sorozatának első nyomataként.

Hokuszai: A nagy hullám (közkincs)

A képen három tradicionális japán hajó látható, amint Kanagava (ma: Jokohama) városánál hánykódik a tengeren, háttérben a Fudzsival. A tenger hullámai éppen átcsapni készülnek a hajók felett.

 

Micui mestere a legóépítésnek, de ez a munka extra tervezést igényelt: rajzokat készített a több mint egy méter széles, másfél méter hosszú szoborhoz.

De nemcsak az eredeti képet tanulmányozta, hanem óriáshullám-alakzatoktól szóló tudományos munkákat is elolvasott, és a hullámok mozgását is tanulmányozta, és csak ezután készített vázlatokat a leendő modellhez.

A végső változatban a Hokuszai-kép minden elemét felhasználta, a jellegzetes kék színtől a Fudzsin át az evezősökig. A Nagy Lego hullám az oszakai Hankyu Brick Múzeumban látható.

(Forrás: My Modern Met, fotó: Jumpei Mitsui / Twitter)

Ez is érdekelhet:

Letettünk arról, hogy ennél vagányabb lámpát találjunk az idén

Hatalmas ceruzahegyezőt készített egy japán dizájner, hogy lámpaernyőként örökítse meg a hegyezésből visszamaradt jellegzetes forgácsokat.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Egy okos, szép, szőke lány

További cikkeink a témában