Tudományosan bizonyított, hogy sört kell innod az egészségedért.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Szard le a sörhasat, most az egészségedről van szó. Ugyanis tudományosan bizonyított, hogy a sör csökkenti a (2-es típusú) cukorbetegség kialakulásának az esélyét – amúgy még egy csomó pozitív hatása is van a szervezetedre.

Azt a szomorú dolgot viszont el kell még mondjuk, hogy ez moderált sörözgetésre vonatkozik, de mindjárt megtudod, mit értünk ezalatt – kicsit azért már biztos sejted, hogy nem napi hat-nyolc sör tartozik bele ebbe a kategóriába.

Szóval egy amerikai kutatás 70.000 embert vizsgált meg, majd jutott arra az eredményre, hogy

a heti 3-4 korsó, azaz 1,5-2 liter sör 27 százalékkal csökkenteti a világ leggyakoribb betegségének, azaz a cukorbetegség kockázatát.

Korábban egyébként holland kutatók is hasonló eredményre jutottak egy négy évet, és 38 ezer férfi vizsgálatát felölelő tanulmány során: azoknál, akik napi egy-két korsó, vagyis napi fél-egy liter sört toltak be, 30 százalékkal kisebb eséllyel szenvedtek ettől a betegségtől.

Arra viszont érdemes odafigyelned, hogy ha egy liternél több sört nyomsz be naponta, nem csökken, hanem nő a cukorbetegség kockázata.

És ha te még az a típus lennél...

(Fotó: Getty Images) Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Nem a kávé a hibás, ha íztelen lett a jegeskávéd – Ez az oka

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
19% Franciaország
15% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés