A tudomány szerint legalábbis.

Tudjuk, hogy nem tesz jót nekünk, ha sok időt ülve töltünk – valójában az ülőmunka szervezetünk csendes gyilkosa –, egy viszonylag friss kutatás azonban kiderítette, mennyi mozgásra van szükségünk ahhoz, hogy elkerüljük az egész napos ülés negatív egészségügyi hatásait:

Napi 30-40 perc mérsékelt vagy erőteljes intenzitású fizikai tevékenység nagyjából ellensúlyozza a 10 órás (mozdulatlan) ülést.

A 2020-as kutatás szerint – ami kilenc korábbi tanulmány, összesen 44 370 ember fizikai aktivitását mérő fitneszeszközeinek adatait összegezte – ezzel olyan szinten lehetünk, mintha aktív fizikai munkát végeznek, de mellette nem edzenénk.

Ez egyébként nagyjából összhangban van az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020-as irányelveivel, amelyek szerint hetente 150-300 perc közepes intenzitású, vagy 75-150 perc erőteljes intenzitású fizikai aktivitást javasolnak az ülőmunka ellensúlyozására.

Az ausztrál Sydney-i Egyetem fizikai aktivitással foglalkozó népesség egészségügyi kutatója, Emmanuel Stamatakis szerint

„minden fizikai tevékenység számít, bármennyit is mozgunk, az több, mint a semmi”.

(Forrás: Science Alert, fotó: Unsplash)

Ez is érdekelhet:

Örökre betilthatják a dohányzást az Egyesült Királyságban

Vannak, akik már soha nem kerülnek olyan életkorba, hogy legálisan juthassanak cigihez.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Katja szereti az állatokat, magára is varratott néhányat

Trükkök, ha beütne a kajakóma a karácsonyi zabálástól

Clarissa kedvéért még 23-án is hajlandók vagyunk sorban állni

További cikkeink a témában