Van rá tudományos, vagyis biológiai magyarázat, miért lehetsz olyan elviselhetetlen, ha nem jutsz kajához.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A szervezetünkbe bevitt tápanyagokat a véráram szállítja a megfelelő helyre, hogy ott aztán energiaként hasznosítsa azokat. Nyilvánvalóan, ha nem eszel, akkor nincs mit szállítani, vagyis nincs is annyi energia, mert csökken a vérben a glükóz, a vércukorszint meg leesik.

Szervezetünk bár jól kalibrált, de

az agy elég hamar megérzi a hiányt, és úgy reagálhat, mintha életveszélyben lennél.

Ez lehet az egyik ok, a másik meg az, hogy...

A vércukorszint-csökkenés során az agy olyan jeleket küld bizonyos szerveknek, aminek hatására glükózszintet növelő hormonok szabadulnak fel. Ez még nem is lenne baj, de

közöttük vannak olyan stresszhormonok is, mint a kortizol és az adrenalin, ami olyan feszült készenléti állapotba helyezi a tested, amit fizikailag stresszes helyzetekben érezhetsz.

Hogy elkerüld az agymenést, igazából csak annyit kéne tenned, hogy eszel, lehetőleg tápanyagdús ételeket. Ennyi.

Sportolásnál például...

(Forrás / fotó: Quartz, 24 / YouTube)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Nem a kávé a hibás, ha íztelen lett a jegeskávéd – Ez az oka

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
19% Franciaország
15% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés