Szépen lassan magunkat is kicsináljuk így.

Az Earth Action (EA) nevű svájci környezetvédelmi szervezet közreadott egy felmérést arról, hogy a műanyagok előállítási, vagy felhasználási folyamata során hozzáadott vegyianyagok milyen szintű szennyezést okozhatnak. Az eredmény pedig egészen sokkoló, ugyanis

csak a csomagolásokból legalább 166 ezer tonna műanyagadalék kerül a tengerekbe, és az olyan hétköznapi termékek, mint a szövetanyagok vagy a gépjármű abroncsok miatt pedig akár 30 ezer tonnát meghaladó mennyiség is szivároghat a tengerekbe, óceánokba.

Az EA szerint a műanyagadalékok többsége szabályozatlan és nem esett át klinikai teszteken, és akár számos olyan egészségügyi problémával állhatnak kapcsolatban, mint például az elhízás, a termékenységi problémák és a rákos megbetegedések.

„A műanyagok nincsenek benne a periódusos rendszerben, mint a kobalt vagy a réz. Ezek vegyszerek elegyei, melyek közül a legtöbb súlyosan mérgező. Néhány évtized alatt a bolygó minden négyzetcentiméterét beszennyeztük műanyaggal, amelyek egyre fokozódó mennyiségben ömlenek a környezetbe”

– mondta a Műanyagbolygó nevű civilszervezet társalapítója, Sian Sutherland.

Az EA a termékek összetételét és a hulladékok hatékony kezelését illetően nagyobb átláthatóságot kér globális szinten, valamint több javaslatot is tett az illetékesek számára többek között arról, hogy a hulladék mennyiségének csökkentéséért könnyen újrahasznosítható vagy többször fölhasználható anyagokat alkalmazzanak, valamint hogy végezzenek további kutatásokat arról, hogy mikor és hogyan kerülnek a műanyagadalékok a környezetbe és az emberi szervezetbe.

(Forrás: MTI)

Ez is érdekelhet:

Pontosan százéves melegrekord dőlt meg Tokióban

Soha ennyi nyárias nap nem volt még Japánban.

A magyarokat kevésbé izgatja a klímaválság, mint a globális átlagot

Jobban érezzük a bőrükön a klímaváltozást ártalmait a globális átlagnál, de a legnagyobb problémának nem egy esetleges ökológiai katasztrófát, hanem a megélhetési válságot tartjuk.

Nem a fát kell megmenteni: az erdő fenntartása, gyarapítása a cél

Az FSC logóval a fenntartható erdészetet jelölik– de hogyan néz ki testközelből egy ilyen? Megnéztük a Bakonyerdőben, ahol jóval többet kaptunk egyszerű hívószavaknál.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Egyre kisebbek a madarak, az agyuk viszont egyre nagyobb

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés