Tóth Dániel szakértő pszichológussal beszélgettünk a Horizontban, aki elmondja, hogyan neveljük a saját gamerünket, mit tegyünk, hogy a videójáték hasznos legyen, ne pedig függőség.
„Azok a gyerekek, akiket felkészítés és keretek nélkül hagynak magukra a digitális dzsungelben, annak farkastörvényei szerint fognak mauglisodni.”
Tóth Dániel figyelmeztetése most különösen aktuális, hiszen itt a nyári szünet, ami sok gyerek esetében azt jelenti, hogy reggeltől estig nyomja a kontrollert. Emiatt beszélgettünk a gamerkedésre szakosodott pszichológussal, aki elmondja, mit tegyen a szülő, hogy a számítógépen, interneten eltöltött idő a gyerekek hasznára legyen és ne függőséget okozzon.
A Pszichológus Pasi oldal kitalálójával és a Digitális nevelés című könyv írójával beszélgetünk még arról is, hogy jótékony vagy káros az, hogy a gyerek időnként fel se néz a telefonból/Xboxból, tiltsuk-e vagy engedjük a játékot. De szóba kerülnek a netes kihívások és a zaklatások is.
Akik beszélgetnek
» Vendég: Tóth Dániel, pszichológus, gamerszakértő, a Pszichológus Pasi Youtube-csatorna indítója, a Digitális nevelés című könyv írója.
» Rétsági Oszkár, a Player Sport és Életmód rovatának vezetője.
Kattints, kövess, lájkolj!
Hogy ne maradj le a többi érdekes beszélgetésről, kövesd be a Player.hu Podcastet a Spotifyon, a legfrissebb cikkekért pedig lájkold a Playert a Facebookon!
Az összes előző részért kattints ide!
(Illusztráció: Getty Images)