Az eddigi legalacsonyabb szintjére süllyedt.

Az Európai Unió Copernicus Légkörmegfigyelő Szolgálata arról számolt be, hogy februárban az antarktiszi tengerjég kiterjedése több mint négyévtizedes mélypontjára, az eddigi legalacsonyabb szintjére süllyedt a mérések 1979-es kezdte óta – a hónap egészében átlagosan 27%-kal volt kisebb az antarktiszi jégtakaró az 1991-2020-as évek átlagánál.

A bal oldali kép az igazán szemléletes, ugyanis a vastag narancssárga vonal jelöli az 1991 és 2020 közötti időszak átlagos februári tengerjég-kiterjedését, ami szemmel láthatóan nagyobb területet jelöl az idén februárban megállapítottnál

Ugyanakkor a Föld északi felén ennél jobban alakult a helyzet, az Északi-sarkvidéken ugyanis csak 2%-kal volt kisebb februárban a tengerjég kiterjedése a sokévi átlagnál.

A Copernicus mérései szerint a globális átlaghőmérséklet februárban 0,2 Celsius-fokkal haladta meg az 1991-2020-es évek februárban mért átlagát. Európában például különösen enyhe volt az év második hónapja, de távolról sem annyira, hogy rekordot döntsön – az eddigi legmelegebb februárt 1990-ben mérték és 1,6 fokkal volt melegebb az ideinél.

(Forrás: Copernicus, MTI, fotó: Unsplash)

Ez is érdekelhet:

Téli hidegrekordok helyett téli melegrekordok jöhetnek

Több tavaszias téli nap jöhet, ami talán kellemes, de nem jó.

Orbitális energiatakarékossági tévhitek, amelyeknek még mindig sokan bedőlnek

Például (nem) fűteni és (nem) tévézni is lehetne okosabban.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mindennap újjászületik, aki rátalál a tökéletes matracra

A legjobb barátaid: a kutyád, és ez a talpbetét

Péntek 13-a szerencsés nap, mert Nina a nap csaja

További cikkeink a témában