Egy kicsit azért sejthető volt.

Eddig is teljesen biztosak lehettünk abban, hogy a túlzott alkoholfogyasztás nem tesz jót a szervezetünknek és jelentősen fokozza a halálozás kockázatát, arról ugyanakkor a mai napig megoszlanak a (szak)vélemények, hogy egészséges-e annak a bizonyos napi egy pohár bornak elfogyasztása, amiről úgy tartja a mondás, hogy még jót is tesz az egészségünknek, merthogy segíthet elkerülni a szívbetegséget.

A World Heart Federation (WHF, Szív Világszövetség) nevű, szív- és érrendszeri betegségek ellen küzdő szervezet szerint sem oké a dolog, tájékoztatójuk szerint ugyanis

nincs az az alkoholmennyiség, ami egészségünket szolgálná vagy nem károsan hatna rá, azaz nem létezik biztonságos mennyiségű alkohol.

Hangsúlyozták, hogy az alkohol ártalmas, pszichoaktív szer, ami jelentős károkat okozhat az emberi szervezetben, fogyasztása pedig növeli a nem fertőző betegségek, köztük a szív- és érrendszeri, a rák és az emésztőrendszeri betegségek kockázatát, valamint számos fertőző betegség legfőbb elkerülhető kockázati tényezőjének számít.

2019-ben több mint 2,4 millióan haltak meg az alkoholfogyasztás szövődményei miatt, ami a világ haláleseteinek 4,3%-át teszi ki, a 15 és 49 év közötti férfiak haláleseteinek 12,6%-át adja.

A WHF tájékoztatójának társszerzője, Monika Arora professzor elmondta, azzal, hogy az alkoholt a mozgalmas társasági élet alapvető velejárójaként mutatják be, elterelik figyelmet a káros hatásairól és kockázatairól, ezzel pedig lényegében megerősítik azokat a „megbízhatatlan tanulmányokra” alapozó (szak)vélekedéseket, miszerint kismennyiségben orvosság az alkohol és védelmet nyújthat a szív- és érrendszeri megbetegedésekkel szemben – mint mondja:

„Ezek az állítások a legjobb esetben csak félretájékoztatások, a legrosszabb esetben viszont az alkoholipar kísérletei arra, hogy félrevezessék a közvéleményt termékeik veszélyességével kapcsolatban.”

(Forrás: WHF, fotó: The Wolf of Wall Street)

Ez is érdekelhet:

Akár a 9 hónapja lejárt élelmiszer is fogyasztható a Nébih szerint

Attól, mert papíron lejárt egy adott élelmiszer minőségmegőrzési ideje, még nem biztos, hogy nem fogyasztható. Ezzel kapcsolatban adott ki egy hiánypótló „lejárati útmutatót” a Nébih.

Ninja Warriornak álltam, elmondom, mire számíthatsz, ha kipróbálnád

Elöljáróban annyit elárulok, hogy nem feltétlenül könnyű, de nem lehetetlen küldetés, igaz, nem árt, ha nem először látsz akadálypályát.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

További cikkeink a témában
Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!
Hirdetés