Vagy épp étteremként, diszkóként, esetleg kertnek berendezve. A francia OXO építészcég szellemállomásokra álmodott látványterveire, ha a mi kezünkben lenne a della, tuti megfinanszíroznánk. Varázslatos képek következnek egy képzeletbeli projektről.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Rengeteg metróállomást zártak le Párizsban 1939-ben, mikor Franciaország belépett a Második világháborúba. Azóta eltelt több mint hetvenöt év és ezek a fantomállomások üresen állva várják, vajon újra élettel telnek-e meg. Habár néhányat használtak az utóbbi években (és a háború alatt is) menedékhelyként, akcionalista kiállítótérként vagy épp különböző divatprojektekhez helyszínnek, a többségük csendesen korrodálódó elhagyatottságban adja át magát az enyészetnek. Manal Rachdi és Nicolas Laisné tervei gyönyörű alternatívákat ajánlanak a kihalt állomások újraálmodásához.

Galériaként
Színházként
Étteremként
Kertként
Bár- és diszkóként: mivel mélyen a föld alatt lenne, a szomszédokat sem zavarná a zaj
Végül uszodaként - szerintünk fantasztikusan nézne ki!

Nagyon drukkolunk a projektnek, bámulatosak a tervek. Allez, allez!

(Képek: OXO Architects)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
22% Franciaország
14% Spanyolország
10% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés