A Skála Áruház hűlt helye előtt üldögél az egykor önálló életre kelt reklámfigura.
Nem volt olyan régen a legutóbbi, már az orosz-ukrán háborúra reagáló Kolodko Mihály-szobor, de máris itt az újabb budapesti mini műremek:
a helyszín az egykori Skála Áruház előtti terület a Nyugatinál, az ismerős figura pedig az üzlet egykori reklámarca, Skála Kópé.
Idézzük is fel mindjárt az eredeti reklámokat, úgyis zsigeri késztetést érzünk felkeresni őket:
Az első Skála Áruházat 1976. április 3-án nyitották meg, és a széles választékával rögtön kitűnt az akkori üzletek közül. A szlogeneket Jarolics Béla, az áruház marketingese írta, míg „a rajz és a belőle készült reklámfilmek már csapatmunka eredménye, többek között Sas István rendezővel”, írta a Csaxolok.hu, megjegyezve, hogy a figura egy időben „annyira népszerű volt, hogy nemcsak kabalafiguraként árusították, hanem megjelent gyufán, fogkefén, esernyőn, kulcstartón és egyéb termékeken”.
Kolodko még a szülővárosában, a kárpátaljai Ungváron kezdett kis szobrokat elhelyezni a köztereken. Eleinte főként mesehősöknek, művészeknek állított emléket, valamilyen apróbb csavarral: többek között Mekk Elek, a Kockásfülű nyúl vagy a Nagy ho-ho-ho horgász társa, a főkukac is kapott egy-egy szobrot.
(Forrás: Kolodko Art/Facebook)
Ez is érdekelhet: