Üdvözlégy Mária, magentával teljes. Ez már valami hagyomány a spanyoloknál?

Már komolyan kezdjük azt hinni, hogy ez valamiféle tradíció lesz Spanyolországban, hogy irdatlan mellényúlással, totál amatőrök kezébe adnak több száz éves antik műkincseket, hogy kezdjenek velük, amit tudnak. Az első ugye a legendás Moncsicsi-Krisztus volt:

Majd Estellában, egy 16. századi Szent György-szobor, ahol a parókia egy helyi technikatanárt bízta meg a munkával:

És most egy Máriát, Jézust és Szent Annát ábrázoló, XV. századi szobor jutott erre a szomorú sorsa.

A mindössze 28 fős spanyol falu, El Ranadoiro egyik lakóját, Maria Luisa Menendezt bízta meg a helyi pap a kápolnában álló faszobrot. A hölgy elmondása szerint:

„Mindent megtett, amit tudott, és a szomszédoknak nagyon tetszett, meg hát amúgy is ráfért már a szobrokra a festés.”

A spanyol örökségvédelem nem volt ilyen boldog és kifejezetten aggasztónak látják, mennyi antik örökséget barmoltak szét az utóbbi időben amatőr spanyol „restaurátorok”.

(Via: BBC)

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Nem csak azért fogadnánk el Irene meghívását, mert Madridban él

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés