A saját gyártási hulladékából készít újrahasznosított és -hasznosítható szemetest a pedálos kukát elterjesztő Vipp cég.

Lassan százéves találmány lesz a pedálos szemetes, amit 1939-ben tervezett Holger Nielsen a vállalkozó felesége szalonjába. Nielsen Vippnek nevezte el a bézs színű, igen praktikus kukát, ami hamar népszerű lett a dán kórházak és fogászatok körében, mert higiénikus volt, és passzolt a fehér alapszínekhez.

Később aztán a szemetes valódi klasszikus tárgy lett, és elterjedt nem csak Dániában, nem csak a kórházakban és nem csak bézsben.

A Vipp még ma is releváns dizájn, olyannyira, hogy a cég a mai napig is létezik, nemrég pedig előállt egy újdonsággal: az ápdételt Vipp tökéletesen megegyezik az eredeti dizájnnal, de a cég bútorgyártási hulladékából készül, 75 százalékban újrahasznosított ipari műanyagmaradékból és fűrészporból áll.

A frissített Vipp megtartja az eredeti dizájn esztétikáját, és bebizonyítja, hogy a fenntartható dizájn még akár jobban is kinézhet a hagyományosnál.

Minden anyag helyből származik az új kukánál. A Vipp kanapégyártásából származó műanyagból és az asztallapgyártásból visszamaradt farostból pasztát készítenek, amit aztán formába préselnek. Az öntött részeket összeragasztják és festetlenül hagyják, egy védőfelület kivételével, hogy látszani hagyják a nyersanyagot.

A teljes fenntarthatóság érdekében a terméket újrahasznosított és újrahasznosítható FSC kartondobozba csomagolják. Gondoltak a szemetes élettartamának meghosszabbítására is,  tíz év garanciát kínálnak, és cserélik az esetleg elromló alkatrészeket is, hogy a legtovább szolgálhassa a gazdáit.

(Forrás: Design Milk, fotók: Vipp)

Ez is érdekelhet:

Arcátlanul egyszerű trükkök az élelmiszer-pazarlás ellen, amivel csak a hűtőig kell elmenni

Nemcsak a tudatos vásárlással, de a tudatos tárolással is sokat tehetünk érte.

Már három egyszerű lépéssel csökkentheted az ökológiai lábnyomod

Csak a konyháig és a fürdőszobáig kell elmenned.

Támogatott és ajánlott tartalmaink
További cikkeink a témában