A tudatos táplálkozás fontos, de persze néha azért elgyengülsz és a gyorséttermi kaja győz. Elmagyarázzuk, mi történik a szervezeteddel egy hamburger, illetve a junk foodok tartós fogyasztása során.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Szervezetedet jelentősen megterheli, és átveri!

  • Agy

A hamburger leginkább marhahúsból készül, a vörös húsok pedig tele vannak olyan aminosavvakkal, amik stimulálják a szerotonin, azaz a boldogsághormon termelését. Ettől érzed magad evés közben boldognak, elégedettnek, amitől még többet akarsz még enni.

  • Szív

A vörös hús tele van telített zsírokkal, ezek pedig jelentősen megnövelik a szív- és érrendszeri betegségek, valamit a rák kialakulásának kockázatát. Egy 2012-es tanulmány szerint már egy hamburger elfogyasztása is jelentősen megnöveli ezt a rizikófaktort.

  • Vérnyomás/vércukor

A vörös hús telített zsírjai igencsak megdobják a vér koleszterinszintjét, ami pedig magas vérnyomáshoz és 2-es típusú cukorbetegséghez vezethet.

  • Testsúly

A gyorskaják rendkívül sok kalóriát tartalmaznak, tartós fogyasztásuk pedig elhízáshoz vezethet, ami megnöveli mindenféle betegségek kialakulásának kockázatát.

És hogy, mi történik a testeddel egy hamburger elfogyasztása után?

  • Első 10 perc: hirtelen megemelkedik a vércukorszinted és olyan boldogsághormonok szabadulnak fel a szervezetedben, mint a szerotonin és a dopamin. Utóbbi hatása a kokainéhoz hasonlít.
  • 20 perc múlva: a hamburgerzsemle magas fruktóz tartalmú kukoricaszirupot is tartalmaz, ez pedig arra készteti az agyad, hogy még többet és többet egyél belőle.
  • 30 perc múlva: magas sótartalma miatt dehidratálódik a szervezeted. A kiszáradást viszont a legtöbben összekeverik az éhséggel (ami nem is csoda, hiszen mindkettő nagyon hasonló tüneteket produkál), ezért úgy érzed, enned kéne egy hambit vagy valamit.
  • 40 perc múlva: a vércukrod és az inzulin szintje az egekben, ezért még mindig éhesnek érzed magad.
  • 1 óra múlva: szervezetednek az emésztés átlagosan 24-72 órába telik, a gyorséttermi szendvicsek, viszont jelentősen zsírósabbak más ételeknél, így akár 3 napig is a beleidben mászkálhatnak.
Szemléletes videóban hasonlítják össze a gyorskajákat az egészséges ételekkel. Megdöbbentő az eredmény

(Forrás: healthylifevision.com)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
11% Spanyolország
11% Anglia
3% Brazília
22% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés