A Szingapúr-Changi nemzetközi repülőtér hamarosan megnyíló terminálja nem csak teljesen automatizált, de még a vécéje is úgy néz ki, mint egy ötcsillagos hotel recepciója.

A Changi egyébként a világ hatodik legforgalmasabb légikikötője, évente közel 59 millió ember fordul itt meg. A négyes terminál korábban a létesítmény budget-árkategóriás részlegének számított, de a teljes átfazonírozás után minden négyzetcentimétere luxust áraszt magából.

A teljes automatizálást úgy kell érteni, hogy az utasok, már nemcsak a becsekkolást...

...hanem a poggyász feladását...

...és a beléptetést is gépek segítségével tudják végrehajtani...

...ráadásul a takarítást is robotok végzik.

A reptér belsejét Szingapúr nemzeti virága, az orchidea ihlette, és mivel az ottaniak számára nagyon fontos a természet közelsége, a négyes terminálban összesen 186 fát helyeztek el.

Végül pedig mutatjuk azt a bizonyos vécét.

Az új terminált hamarosan átadják az utazóközönségnek, de ezzel még nincs vége a reptér fejlesztésének, hiszen a Changi 2020-ban egy még újabb, ötös terminállal is bővülni fog.

(via)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Élet a sziklák árnyékában, avagy a világ egyik legfurcsább városa

Közel félmillió eurót termelt a Trevi-kút egy hónap alatt

Az üzemanyaghiány miatt nem repülnek az Air France-gépek Havannába

A Player kérdése: Megnézted az új Peaky Blinders-filmet?
11% Igen, tetszett.
24% Igen, de csalódás volt.
26% Még nem, de megnézem.
39% Szerintem ez most nekem kimarad.
Megmutatjuk, milyen egy Audival bejárni a Dolomitok legszebb vidékeit!
Hirdetés