Melyik közeli szigetet becézik a boldogság szigetének, és miért?

Budapestről bő hat óra autóval a horvátországi Rab-sziget, a Kvarner hét gyöngyszemének egyike, már az ókori rómaiak Felix Abrának, azaz boldog szigetnek becéztek. Nem kell túl bonyolult magyarázatokat keresni: az enyhe éghajlat, a természet szépsége és gazdagsága bőven elég a jelző kiérdemlésére.

Ennél is jobb viszont, hogy a jelző ma is ül, ma is csodálatos a sziget, smaragdzöld partokkal, a 13. századi Szent Mária templommal, no meg a többi templommal együtt a látképbe nyújtózkodó négy harangtoronnyal, és olyan hagyományokkal, mint manapság is megrendezett Rabi Lovagi Játékok.

De gasztronómia terén is rendben van a sziget, a hagyományos mediterrán étrend mellett helyi specialitásnak számít a spárga és a bárány, vagy érdemes odalátogatni a Kanata fešta ünnep idején.

Érdemes keresztül-kasul felfedezni a szigetet, hiszen mi jobb történhetne az emberrel, mint barangolni egy békés, nyugodt, de rengeteg kellemes meglepetést tartogató helyen?

(Fejléckép: Unsplash)

Ez is érdekelhet:

Ennél a kőkockánál állj meg pár percre, ha erre jársz Horvátországban, megéri!

A dalmát tengerpart mellett futó autópályáról Karlobag felé letérve a 25-ös út legmagasabb pontján találod ezt az érdekes kőkockát, csodás panorámával.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Láttad már Palvin Barbit szexi mikulásruhában?

Vonzó karácsonyi képekkel hangolunk az ünnepre

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

A Player kérdése: Te szoktál magadnak ajándékot venni karácsonykor?
32% Igen, persze, szerintem teljesen normális.
68% Nekem ez fura, nem, nem szoktam.