Grandiózus olajfúró tornyokat alakítanak át űrkikötővé.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Elon Musk még tavaly nyáron jelentette be, hogy vízi űrkikötőket akar építeni, a SpaceX pedig vásárolt is két hatalmas fúrótornyot, hogy űrközponttá alakításuk után azokon végezhessék el a Starship űrhajó különböző tesztelési folyamatait, illetve a későbbiekben innen indulhatna el a Mars emberes meghódítására a Csillaghajó.

Elon Musk szerint 2024-ben már a Marson leszünk a SpaceX-szel

Elvileg négy éven belül meghódítjuk a vörös bolygót.

A két fúrótorony közül az egyik, a Phobos a Mississippi állambeli Pascagoula partjainál található, a másik, a Deimos pedig a texasi Brownsville-nél ágaskodik – nevüket a vörös bolygó két holdja után kapták.

A NASA fényképésze, Jack Beyer pedig megmutatta, hogy néznek ezek ki, pontosabban a Deimos:

És a Starshippel nemcsak a Marsot hódíthatjuk meg, de közben az űrszemetet is eltakaríthatjuk magunk után:

Kitakarítja a világűrt a SpaceX

Az űrszemétszedés nem csak önzetlen indíttatásból történne.

(Forrás: Futurism, fotó: Jack Beyer)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

5+1 különleges hotel, amit az autórajongóknak szántak

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
4% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés