A Garmin bemutatta a Fenix 7-et, és váratlanul visszahozta az Epix sorozatot is.

A sportórák piacának koronázatlan királya, a Garmin megújította a csúcskategóriás termékvonalait, nagy ráncfelvarráson esett át a Fenix és az Epix sorozat is. A cég elég erősen kezdte a 2022-es évet, év elején piacra dobta a Vívomore hibrid karórát, ami okosórákhoz képest meglepően sok analóg megoldással rukkolt elő.

A Garmin Epix modell 2015 óta nem újult meg, a Fenix 7 viszont az egyik legsikeresebb és legtöbbet frissített terméke a gyártónak. A két óra most lényegében mind specifikációk, mind kinézet terén nagyon közel került egymáshoz, mindössze pár adatban különböznek, illetve a Fenix továbbra is több méretben kapható.

A legnagyobb különbség a kijelző terén tapasztalható, az Epix ugyanis 1,3 colos AMOLED-kijelzőt kapott, míg a Fenix 7 továbbra is transzflektív panelt használ – 42, 47 és 51 milliméteres méretekben kapható.

A Fenix 7-es szériája abban különbözik leginkább a korábbi modellektől, hogy most már érintéssel is lehet navigálni a funkciók között, azelőtt erre csak gombok szolgáltak. A gombos megoldások nagyrészt a Fenix 7-esben is megmaradtak, az érintőképernyő inkább csak kiegészíti a felhasználói élményt például navigációs üzemmódban.

A Garmin legizgalmasabb újítása, hogy a Fenix 7-be belepakoltak egy hagyományos LED-lámpát, ami a gyakorlatban nagyon megkönnyíti a viselője dolgát. A beépített zseblámpának hála nem kell a fényerővel vagy flash funkciókkal bajlódni, egyszerűen be lehet kapcsolni a fényforrást, ha szükségünk van rá.

Azt azért jó tudni, hogy nem mindegyik Fenix 7-es kapta meg ezt a funkciót, a beépített lámpa csak az 51 milliméteres verziókban kapott helyet.

További újítás még, hogy a felhasználók pontosabb pulzusmérést és egyedi, TopoActive térképeket kapnak majd, amiket elsősorban, de nem kizárólag síelésnél és golfozásnál lehet használni. Az új szenzor a pontossága mellett új funkcióval is bővül, már véroxigén-szintet is mér, illetve a borítása is változik, ezentúl nem műanyag felület fogja védeni, hanem üveg, ami mindenképp prémium előrelépés az előző modellhez képest.

Garmin Fenix 7X
A Fenix 7-es egyes modelljei zafír kristályt is kaptak, ez az óragyártásban használt legerősebb, legellenállóbb borítás.

A zafírral felszerelt Fenix 7-esekben többsávos GPS és NFC-chip is van, ami azt jelenti, hogy már fizethetünk is velük, ha a Garmin Payt használjuk. Az óra emellett képes csatlakozni a wifire, megkönnyítve az egyes adatok letöltését, a multimédiás funkciók gyors és egyszerű használatáról már nem is beszélve.

Garmin Fenix 7S
A Fenix és az Epix órák is képesek zene lejátszására, a zafír-modellek esetében 32 gigabájtnyi, míg az alapmodellek esetében 16 gigabájtnyi tárhelyet kapunk.

Az összes új Fenix és Epix órához lehet majd vezeték nélküli fülhallgatót csatlakoztatni, így edzés vagy kirándulás közben biztosan nem maradunk zene vagy podcast nélkül.

Fényevő

Az új csúcskategóriás Garminok egyik legnagyobb újítása az 50 százalékkal nagyobb napelem, aminek köszönhetően az órák egy teljes feltöltéssel sokkal tovább bírják szuflával, mint az elődök. A gyártó szerint a különböző méretű modellek 38-66 százalékkal hosszabb üzemidővel rendelkeznek, mint a korábbi modellek.

Általános felhasználás mellett a 42 milliméteres Fenix 7S például 11 napig bírja majd egy feltöltéssel, a napelemes rátöltésnek hála pedig még 14 napig használhatjuk majd az órát.

Ezek az értékek modellenként változhatnak majd, de általánosságban elmondható, hogy a Fenixet nem kell majd éjszakánként töltőre tenni (kivéve persze, ha folyamatosan zenét hallgatunk az órán vagy járatjuk a GPS-t, mert akkor bizony alaposan meríti az akksit az óra). Az AMOLED-kijelzővel felszerelt Epix egyébként 16 napig bírja egyetlen töltéssel, viszont ha aktívan használjuk, az üzemidő lemehet 6 nap alá is.

Garmin Epix
Garmin Epix
Garmin Fenix 7

A Fenix 7 és az Epix órák ára is széles skálán mozog. Az Epix legolcsóbb változata 337 900 forintba kerül, a csúcsfelszereltséggel rendelkező modellért pedig 412 900 forintot kérnek. A Fenix 7 árazása is hasonló, a legolcsóbb modell 262 900 forintba kerül, míg a legdrágább 7X ára 449 900 forint.

Ez is érdekelhet:

„Nekem az ötmilliós luxusóra is csak egy darab acél, amibe bele kell tolni a vésőt”

Interjú Szijjártó István vésnökkel, aki a Maurice Lacroix Aikon Urban Tribe limitált kiadásának egyedi mintáit álmodta meg.

(Fotók: Garmin)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Koreában van egy elhagyatott síparadicsom, amit az olimpia sem tudott megmenteni

További cikkeink a témában
Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!
Hirdetés