Egy kis olasz faluban rejtőzik ez a titokzatos villa, amely szinte rezervátumként őrzi az 1800-as éveket. A Városi Gorillák jártak bent.
Az elhagyatott, rejtelmes kastélyban és környékén megállt az élet, miközben a kerítés túloldalán zajlik az élet. Az olasz falu furcsa ékessége az Il palazzo dell’Alchimista, de egyelőre csak titokban lehet bejutni.
A palotában az a Cesare Mattei élt a családjával, aki a környék fura uraként, alkimistaként kezelt betegeket. Mégpedig elektrohomeopátiával, amit ő talált ki. A homeopátia alapítójának, Hahnemann-nak az elméletein túllépve új orvosi elméletet dolgozott ki Cesare barátunk, amelyet elektromiopátiának (vagy elektrohomeopátiának) nevezett el.
Aztán 1859-ben – az orvosi szakma heves tiltakozása ellenére – elkezdte a elektrohomeopátiás szerek gyártását, melyeket még külföldre is exportált. Akkora sikere volt, hogy 1884-ben már 107 központi raktára volt.
Az elektrohomeopátia, vagy más néven a Mattei-rákgyógyítás a homeopátia egyik származéka, amelyet Cesare Mattei gróf talált fel a 19. században. A név az elektro és a homeopátia kombinációjából származik. Az elektrohomeopátiát az elektromos eszközök és a homeopátia kombinációjaként határozták meg.
1887-88-ban unokaöccse, Luigi Mattei – aki eleve az örököse és szinte az összes ingatlanjának a társtulajdonosa volt – téves pénzügyi spekulációi súlyos gazdasági válságot okoztak a családnak. Mivel nem tudtak megbirkózni az uzsorások tartozásaival és igen magas kamatokkal, számtalan vagyontárgyat árverésre kellett bocsátaniuk.
Az ezekből kialakult viták miatt Cesare kitagadta Luigit. Az alkimista szórakozott professzor 1895-ben az allopátiás orvosokkal való folyamatos viták – és a kora – miatt paranoiás lett: saját fiát és annak feleségét is kitagadta, mert azt hitte, hogy az asszony kávéba rejtett méreggel akarja megölni őt.
A kastély sorsa mára részben rendezett, de az állapota folyamatosan romlik. Fele a helyi önkormányzaté, a másik, felújított részét pedig bérbe adják és jelenleg is laknak benne.
Ez is érdekelhet:
(Fotó: Városi Gorillák; Kiemelt kép: Samuele Silva)