Ellenáramoltatott medence, orvosdiagnosztikai labor, szállás és konferenciaterem is lesz a Velencei-tónál épülő központban.
Szép nyugalomban épül a kajak-kenu új központja, a sukorói Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia. Az egyik fő fícsör a létesítményben a német fejlesztésű
ellenáramoltatott medence,
ami évszaktól és időjárástól függetlenül biztosítja, hogy a magyar sportolók versenykörülmények között készülhessenek – számolt be a 97 ezer négyzetméteres sportközpont építéséről a Magyar Építők.
„A különleges medencében akár 6 m/s (21,6 km/óra) sebességű mesterséges vízáramlat is generálható – írja a lap –, ami nemcsak a versenykörülményeket teremti meg a sportolók számára az edzések során, de alkalmas arra is, hogy bármikor elvégezzék a felkészülés alatt a terhelésélettani teszteket.”
Az ellenáramoltatott medencét a WHB kivitelezi a német Technisches Zentrum (TZ) szakembereinek segítségével.
Azért a medencén túl is rengeteg minden lesz a sportközpontban: úszó- és a sportcsarnok, a 400 főt kiszolgáló főzőkonyha, étterem, konferenciaterem, orvosdiagnosztikai labor, szállásépületek és irodák, mérési központ, evezős tanpálya, hajótároló, műfüves focipálya, gumiburkolatú futópálya és kosárlabda pálya, rekortán fitneszparkok és időszakosan fedhető teniszpályák.
A központ – ahol a 2026-os egyetemi kajak-kenu világbajnokságot rendezik majd – nemcsak a profi sportolókat szolgálja ki, de a térség iskolásai is edzhetnek majd benne. A háromszoros olimpiai bajnok Kovács Katalinról elnevezett létesítményt várhatóan az év második felében adják át.
(Fotók: Magyar Építők)
Ez is érdekelhet: