Pápua Új-Guinea Óceánia egyik izgalmas szigetcsoportja, és a világ azon kevés országainak egyike, ahol állítólag a mai napig fennmaradt a kannibalizmus. Nem egy turistaközpont, de mivel roppant látványos, muszáj körülnézni.
A száraz tények szerint Pápua Új-Guinea Óceánia egyik szigetcsoportja, melynek jelentősebb szigetei a Bismarck-szigetek és a Salamon-szigetek egy része. A szigetnek szárazföldi határa csak nyugaton van Indonéziával. Délen Ausztráliával, míg keleten a Salamon-szigetekkel van szomszédságban. Az ország 80 százaléka Új-Guinea szigetének keleti felén helyezkedik el.
Ami pedig a hírét illeti, nem túl jó, mert bár a fekvése és a klímája alapján igazi turistaparadicsom lehetne, mégsem az. Egyrészt állítólag még mindig él az a hagyomány, hogy megeszik egymást – persze csak valamelyik eldugott törzsben, és nem az egész országban. Ez pedig a korowai törzs, melynek tagjai a mai napig úgy vélik, hogy ha egy ember felett átvette a hatalmat egy démon, akkor kötelességük megölni és megenni. Azt nem tudni, hogy ez tényleg valóság-e, vagy csak marketingfogás, de az biztos, hogy működik.
A korowai törzs tagjai egyébként 1974-ben találkoztak először fehér emberekkel, addig azt sem tudták, hogy létezik ember a törzsükön kívül.
Pápua Új-Guinea területén már az őskorban is éltek emberek, nagyjából 60 ezer évvel ezelőtt, szóval egy roppant ősi helyről beszélünk, sőt igen innovatív is volt, mivel a sziget belsejében levő felföldön önállóan háziasítottak növényeket. A forró, nedves egyenlítői éghajlatú ország kulturális és földrajzi értelemben is egyike a legkevésbé felfedezetteknek, minden bizonnyal számos felfedezetlen növény- és állatfaj él Pápua Új-Guinea belsejében.
Fantasztikus fekvésű, nyugodt helynek tűnik ez, de nem érdemes egyénileg körülnézni, szervezett kísérő nélkül kockázatos az ország felfedezése. Pápua Új-Guineában ugyanis a közbiztonság problémás, a modern civilizáció által éppen csak megérintett országról beszélünk. De mutatunk képeket, hogy azért mégis körül tudjunk nézni.
Ez is érdekelhet:
A hét célpontja-sorozat
(Fotó: Getty Images)