„Hétszer semmi” a neve ennek a különleges falunak – de mi nem történt meg hétszer, és mi történt nyolcadszor?

Spanyolország déli részén, Cádiz tartományban van egy háromezer lelkes falu, Setenil de las Bodegas, ami fölé egy erőd romja magasodik, azon belül a Torreón del Homenaje torony, ami pompás kilátást kínál a környékre.

A helyiek híres chorizo kolbászát itthon is sokan ismerjük, de állítólag nagyon finomak az itt készített tészták is. És még csak nem is ezekről ismert a település.

Hanem arról, hogy egy néhai folyómeder elképesztő kanyont vájt a sziklába, lényegében egy hosszan elnyúló abráziós teraszt. Néhol ez „csak” természetes előtetőként jelenik meg a faluban, máshol viszont szó szerint szikla van az ég helyén.

Az egyik jellegzetes hely a gasztro-élet központja, a Cuevas de la Sombra, kis boltokkal, a sziklát dekorelemként használó vendéglőkkel.

A falu kihasználta a természeti adottságokat, ezért úgyszólván emberemlékezet óta lakott. Viszont a máig ható krónikája a 12. században indult, amikor egy arab erődítmény magasodott a település fölé:

a neve, Setenil a latin septem nihil (hétszer semmi) kifejezésből ered, miután a keresztény csapatok hétszer sem tudták meghódítani. Nyolcadszorra ellenben, 1484-ben sikerült a művelet.

A név második fele (de las Bodegas) pedig a raktárakra, a sziklabarlangokban felhalmozott élelmiszerekre utal.

Egy ilyen természetes hűtésű falu a felmelegedés idején aranyat érhet, ezzel együtt mint a látható, azért elkél némi elektronikus rásegítés is.

(Forrás: Wiki, fotók: Getty)

Ez is érdekelhet:

Ibiza első klubja felett mára átvette az uralmat a természet

Festői romjaiban is emlékeztet arra, hogyan lett bulisziget Ibizából.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

További cikkeink a témában
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Hirdetés