Igen, a PlayStation 2 gyártását a Sony öt éve fejezte be, de a forgalomban lévő példányokat még készséggel javította PlayStation Clinic néven működő hivatalos szervízében. Egészen múlt hét péntekig.

A cég ugyanis bejelentette, hogy a továbbiakban nem vesznek át PS2-ket javításra, és legyen ez bármennyire is érthető és indokolt lépés, az embernek egy kicsit összeszorul a szíve. Ezzel ugyanis hivatalosan is vége egy 18 éves sztorinak... egy igazi sikersztorinak, ha már itt tartunk, ugyanis 2000-től 2013-ig PlayStation 2-ből

150 millió (!) példány talált gazdára világszerte.

A Sonynak PS3-ból mindössze 83,8 milliót sikerült eladni, a szintén megasikeres PlayStation 4 pedig még csak most júliusban lépte át a 82 milliót, és mivel lassan már szállingóznak az első hírek a PS 5-ről, ezért nem valószínű, hogy sikerül majd neki megismételni a nagypapa sikerét.

A Sony kettes számú asztali konzolja egy igazi legenda. Megérdemli, hogy megemlékezzünk róla. Ezzel a videóval segítünk elmerülni az emlékek (és érzelmek) tengerében:

Ég veled, PS2! Örülünk, hogy ismerhettünk!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Kvíz: felismered egy másodpercből a 80-as évek tévéműsorfőcímeit?

Soroljuk, hogyan töltheted meg élményekkel ezt a hetet

5 jó hír a múlt hétről Prince-től a sörig

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te tudod, mennyit keres a feleséged?
77% Igen
13% Nem
10% Nem szoktunk erről beszélni