„Lebilincselő thrillert” jelentett be a Netflix, szinte pontosan két évvel az eset után.

Akciófilmbe illő jelenetek játszódtak le két éve február 22-én egy amszterdami Apple Store-ban: egy fegyveres rablás túszdrámába torkollott, az eset pedig nemcsak Hollandiát, de az egész világot izgalomban tartotta egy ideig.

Most, csaknem pontosan két évvel később a Netflix bejelentette, hogy egy „lebilincselő thrillert” készít az esetről.

Egyelőre munkacíme sincs a filmnek, de a forgatás hamarosan megkezdődik egy ismert holland rendezővel, Bobby Boermansszal. A két főszereplő Soufiane Moussouli és Marcel Hensema lesz, összességében pedig egy „mozaikszerű” élmény várható, amiben folyamatosan váltogatják az elkövető, a túszok és az elsősegélynyújtók nézőpontját. A tervek szerint 2025-ben mutatják majd be a filmet a Netflixen.

Mi történt két éve?

Két éve az ominózus napon este hat körül lövések hallatszottak az amszterdami Leidseplein téri Apple Store-nál. Egy 27 éves holland férfi túszul ejtett egy bolgár férfit, de  körülbelül 70 másik ember is órákon át bent rekedt az üzletben.

A túszejtő 200 millió eurót követelt a holland rendőrségtől kriptovalutában, és biztonságos elvonulást az épületből, és azzal fenyegetőzött, hogy felrobbantja magát, ha nem teljesítik a kérését.

A drámai helyzet elég furcsán ért véget: az elkövető elhagyta az üzletet, hogy a rendőrségtől vizet kérjen. Ekkor egy rendőrautó elütötte, és a bolt előtt hanyatt feküdt a földön, majd néhány nappal később belehalt a sérüléseibe.

(Forrás: DutchReview, nyitókép: Unsplash)

Ez is érdekelhet:

Tíz, streamingre frissen felkerült film, amit érdemes megnézni a héten

Ezen a héten is üdvözölhetünk néhány igazi különlegességet a listán.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Dezodorral arcon fújás és tükörletörés lett abból, hogy két autós ugyanazt a parkolóhelyet nézte ki magának Tatabányán

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
36% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés