Borsos ára van a posztolásnak.

Jennifer Lopez ellen szerzői jogi per indult, miután még januárban engedély nélkül osztott meg fotókat arról, ahogy egy fehér ruhában és fehér műszőrme kabátban feszít egy, a Golden Globe előestéjén rendezett hollywoodi partin – a képeket az Instagram- és az X-oldalán tette közzé „GG Weekend Glamour” aláírással, amit számos rajongói és divatoldal is tovább osztott.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Jennifer Lopez (@jlo) által megosztott bejegyzés

A fotókat Edwin Blanco készítette, a Backgrid (paparazzi)ügynökség megbízásából, és mindkét fél pert indított, mert szerintük ők birtokolják a képek szerzői jogait. A vád szerint Lopez a fotókat arra használta, hogy „nyilvános megjelenéseit népszerűsítse, növelje a felhasználói interakciókat és hitelessé tegye márkázott tartalmait”, például ruháinak és ékszereinek tervezőjét promotálva.

Blanco és Backgrid képenként 150 ezer dollár (∼53 millió forint) kártérítést követel, mivel Lopez „engedély nélkül, kereskedelmi céllal” használta fel azokat – az énekes-színésznő ötöt is posztolt.

Állítólag Lopez jógi képviselői már felvették kapcsolatot a fotóssal és az ügynökséggel, és már meg is állapodtak egy licencszerződésről és a fizetésről.

Természetesen nem Lopez az egyetlen híresség, akit ilyen ügyben pereltek, a BBC szerint Dua Lipa, Gigi Hadid és Khloé Kardashian is szembesült már hasonló szerzői jogi vádakkal.

(Forrás: BBC, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Náci karlendítéstől mentette meg Pedro Pascal Joaquin Phoenixet Cannes-ban

Vagy csak túlreagálta a dolgot? Nézd meg a videót és szavazz!

Szálljatok le a Harcosok klubjáról, ha kérhetem!

Ez a film sokkal fontosabb, mint hogy a politika ócska játékszert csináljon belőle.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Az Itt érzem magam otthon teljes előzetesében Lovas Rozi csapdába kerül

A Netflix izgalmas krimijét nem lesz érdemes kihagyni a héten

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
29% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
55% Nincs tapasztalatom vele.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés