Gyönyörű készlettel bővül a Lego Icons sorozatú moduláris házak sora a Tudor Cornerrel, melyhez a 16. századbeli angol építészet adta az ihletet, és tele van nagyszerű részletekkel.
Meredek tetővonalából kibukkanó második emelettel, a szimmetria és aszimmetria párosával játszó felületeivel, valamint a látható fa szerkezetével egyértelműen a Tudor-kori angol városképhez igazodik a Lego Icons moduláris háza, melyben érdekes építési technikák és történetek vannak.
Mivel két oldalról is járda keretezi, ezért egészen kompakt az épület, de így is bőven fértek izgalmas megoldások a Tudor Cornerbe. A 3266 darabos készlet alsó szintjén egy kávézó és egy kalapbolt van, az emeleteken pedig órás műhely és egy lakás található, de a lépcsősor alatt ott az elmaradhatatlan klotyó is. Minden szint könnyedén leemelhető, így ezek a klassz részletekkel telepakolt kis terek összeépítés után is láthatóak.
Ahogyan legutóbb a moduláris házak tizenötödik évfordulójára készített Boutique Hotelen (10297), úgy a Tudor Cornernél is érdekes, hogy a kávézó fala nem merőleges, tehát Legóból trükkös megépíteni, ahogy a tetőtéri faszerkezetet is. A készlethez hat minifigura jár majd, és egy szmokingos próbababa a kirakatba.
2007-ben mutatta be az első moduláris épületet a Lego, az utóbbi időkben pedig minden évben megjelenik legalább egy. A Tudor Corner a Jazz Club-ot és a Természettudományi Múzeumot követi a sorban. Ez a szett január elejétől lesz elérhető a boltokban 95 ezer forintot alulról súroló árcédulával.
Ez is érdekelhet: